Je to totiž tvrzení, které platí zpětně jen tehdy, pokud se rekurzivně ověří jeho platnost

Co to znamená rekurzivní ověření platnosti tvrzení? Znamená to, že nejprve zpětně musíme vidět, že se to povedlo a pak označíme původce jako toho, komu se to povedlo. Tedy, celé tvrzení je zbytečné, hodí se pouze jako “motivační citát”.

Jaká je realita? Tato: Svět patří těm, co se nepo*, ale zároveň uspěli. Protože těm, co se nepo* ale neuspěli, těm nepatří zhola nic. Zničili se. Jsou ztroskotanci, v exekucích.

Celá struktura motivačních citátů stojí na chybných zvoláních a hře se slovy

Pokud si stejné myšlenky zformulujeme jinými slovy, nesmyslnost je ihned zřejmá. Například: “Vítěz je ten, co vyhraje”. To je stejné tvrzení, u kterého nás hned napadne, že je nesmysl ho vůbec říci.

Podobně hloupé tvrzení je: “Jaké si to uděláš, takové to máš”. Tu používají lidé co měli štěstí jako povýšený výsměch těm, co štěstí nemají. To zase operuje s myšlenkou, že člověk má vše ve své moci a že pokud se mu stalo něco špatně, tak to způsobil on. V naprosté většině se ale okolní věci dějí nezávisle na naší snaze. Přesnější formulace je tedy “Jaké to máš, takové to máš”. U toho je zase zřejmé, že je to prakticky zbytečná věta.

Shlédnutí: 286