Falešné zpravodajské weby, takzvané fake news, jsou novým literárním útvarem. Jedná se o texty a fotomontáže napodobující svým vzhledem novinové zprávy, samozřejmě vždy převratné a nesmírně zajímavě podané. Vznikly proto, že publikovat na internetu je zdarma.

Fake news nahrazují jiné, dnes méně populární literární formáty publicistiky. Například rodokapsy nebo knihy povídek.

Je to kreativní literární útvar, tedy něco jako byly dříve básně. Autoři fake news to dělají ze stejného důvodu jako jakýkoliv jiný tvůrce a umělec: Prostě je to baví a nebo z toho mají navíc i peníze.

Internet už brzy bude dominantním zdrojem dezinformace a klamu

V roce 2040 bude v evropském mediálním prostoru méně než 8% reálných zpráv, zbytek bude tvořit tento literární útvar smyšlených zpráv. Smyšlené zprávy mají základní poznávací znamení: Jsou úžasně zajímavé, asi jako americký velkofilm.

Tím se veškerá informatika druhé poloviny 21. století změní jen na zcela ultimativní zdroj fikce a klamu.

Syntéza videa s virtuálními lidmi povede ke konci civilizace jak jí známe

Jsme velmi blízko rozpadu západní civilizace, kterou způsobí domácí syntéza videa znázorňující různé osobnosti říkající různé věci. Nikdy už nebude možné prokázat, co kdo řekl a lidé budou za pravdu považovat jen to, co se jim bude líbit. Tím bude uvolněna jasně směřovaná sebedestruktivní síla člověka, kterou nebude možné žádným způsobem zastavit.

POSÍLEJTE LINK NA TENTO ČLÁNEK KAŽDÉMU PŘÍTELI, KTERÝ SDÍLÍ FAKE NEWS! JE DŮLEŽITÉ, ABY TO VĚDĚL!

Shlédnutí: 207